| Minute | 37:54 |
| Puncte | 26 |
| Pase decisive | 9 |
| Recuperari | 3 |
| Eficienta | 38 |

Univ. Goldiș ICIM Arad s-a impus cu scorul 66-51 în fața echipei CSU Alba Iulia, într-un meci restanță din etapa a 16-a din Liga Națională de baschet feminin. În urma acestui succes, arădencele vor termina sezonul regulat pe primul loc, urmând a avea avantajul terenului propriu în play-off.
Antrenorul galben-albastrelor, portughezul Jose Araujo a declarat următoarele după finalul jocului:
“Un meci greu, şi mă bucur pentru victorie. Am respectat pe Alba ca pe oricare din adversarii avuţi până acum. Fetele au vrut să se revanşeze, să demonstreze încă o dată ceea ce pot. Avem jucătoare bune, cu caractere puternice. Dacă cineva a crezut că am intrat în criză după cele 2 eşecuri s-a înşelat. Doar că nu suntem invincibili. Am pierdut până acum 3 partide, dar cu cei mai tari adversari din campionat. Ne bucurăm de ce am realizat, dar trebuie să se înţeleagă că suntem doar în luna februarie, şi mai avem mult de lucru. Un lucru deosebit a fost să văd fericirea fetelor noastre după meci, şi sunt mândru de ele. Plus, am fost din nou uimit de fanii noştri, care au creat o atmosferă ce ne-a ajutat enorm. Le mulţumesc tuturor”, a spus antrenorul Jose Araujo
Cristian Achim nu va mai fi antrenorul lui CSM Oradea din sezonul următor
U-BT Cluj-Napoca are parte de primul „do or die” al sezonului
Dinamo îi administrează Timișoarei al doilea eșec pe teren propriu din sezo...
Cristian Achim nu va mai fi antrenorul lui CSM Oradea din sezonul următor
CSU Sibiu continuă forma bună și o învinge clar pe CSM Ploiești
Dinamo îi administrează Timișoarei al doilea eșec pe teren propriu din sezo...
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!