Antrenorul naționalei Poloniei, americanul Mike Taylor, va beneficia de 17 jucători în bula din Valencia, unde echipa sa va juca cu România și Israel.
La fel ca și "Vulturii", polonezii sunt așteptați la Valencia în cursul zilei de astăzi, 23 noiembrie.
Lotul cu care naționala Poloniei a pornit spre Valencia:
De remarcat prezența lui Mateusz Ponitka de la Zenit St. Petersburg (echipă angrenată în Euroligă) în lista trimisă de Federația Poloneză.
În momentul de față, cu o victorie și o înfrângere, Polonia ocupă locul 2 în Grupa A și în condițiile în care primele 3 echipe din fiecare grupă se califică la turneul final, putem afirma faptul că a luat o opțiune serioasă la calificare.
*foto: fiba.basketball
Victorie pentru FC Argeș Pitești în fața lui Dinamo București
Pentru a doua etapă la rând, Dinamo București învinge o echipă de cupe euro...
Donatas Tarolis, de la idol la rival
Donatas Tarolis, de la idol la rival
CSM Oradea tranșează pe final duelul de pe teren propriu cu Petrolul Ploieș...
Cluburilor CS Vâlcea 1924 și CSU Sibiu le-au fost ridicate sancțiunile prim...
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!