| Minute | 40:45 |
| Puncte | 32 |
| Pase decisive | 6 |
| Recuperari | 15 |
| Eficienta | 44 |
Nicolae Toader, antrenorul lui Dinamo București, a vorbit despre meciul pierdut pe terenul lui U Mobitelco Cluj-Napoca, scor 68-113. El a vorbit despre meci, problemele existente la nivel juvenil, respectiv proiectele pe care clubul Dinamo intenționează să le dezvolte la nivel juvenil.
“A fost un meci frumos, care cred că a plăcut publicului. Scopul nostru în momentul acesta este să arătăm că putem juca un baschet de calitate, însă din păcate forța noastră sub panou este foarte mică, nu l-am putut opri pe Krstanovic sau jucătorii de talie ai Clujului și acolo s-a făcut diferența.
Pentru a crește valoarea baschetului românesc trebuie să mergem mult mai jos, la 9-11 ani, să construim solid o temelie pusă bine, care mai târziu va da roade.
În momentul acesta Dinamo se gândește la un proiect pe 4-5 ani, în care să creștem o generație de jucători români foarte tineri și să ajungem cu ei la nivelul la care ne putem bate cu toate echipele din Campionatul României. Atunci cu siguranță vor mai apărea 2-3 jucători străini care să întărească
lotul de jucători romani, si sperăm ca în acea perioadă să avem o echipă cu adevărat solidă.”
500 de meciuri și 16 ani pe bancă: povestea celor mai longevivi antrenori d...
CS Vâlcea 1924 a efectuat un nou transfer
Dinamo București își respectă statutul de favorită și câștigă cu CSU Sibiu
Dinamo București își respectă statutul de favorită și câștigă cu CSU Sibiu
Brandon McKissic este al patrulea jucător străin din lotul Stelei București
CSM CSU Oradea rămâne singura echipă neîvinsă din LNBM
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!