Stiri Liga Natională de Baschet Masculin

Președintele Marius Vlaicu speră ca Energia să bată Steaua

Valentin Bâlă

Valentin Bâlă
27.01.2011

Echipa Energia Rovinari s-a impus, miercuri, în deplasare, la Iași, scor 87-69 cu Politehnica. Președintele formației gorjene, Marius Vlaicu, este de părere că această victorie era una normală și că jucătorii trebuie să se gândească numai la meciul cu Steaua, din etapa următoare.

Oficialul grupării din Rovinari este mulțumit de rezultat. „Am obţinut o victorie importantă, de moral, înaintea meciului cu Steaua de sâmbătă. Scorul de 87-69 este unul bun, am făcut un joc bun, mai ales în prima sa parte”, a completat Marius Vlaicu pentru sportingorj.ro.

Președintele echipei Energia nu exclude o supriză în meciul de la Târgu Jiu: ”Acum sperăm să facem un meci foarte bun contra Stelei şi să obţinem victoria. Ar însemna foarte mult pentru noi un succes în acest moment în faţa formației din Capitală”.

În urma victoriei de la Iași, scor 87-69, formația din Rovinarise află, după 18 etape, pe locul nouă în clasament, cu nouă victorii și tot atâtea înfrângeri. Politehnica ocupă poziția a 14-a în prima ligă masculină, cu trei victorii din 18 posibile. Lider în Divizia A este Gaz Metan Mediaș, cu 15 partide câștigate și doar trei înfrângeri.

sursa foto: sportingorj.ro

Nu există nici un comentariu pentru acest articol.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.

După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!