| Minute | 27:02 |
| Puncte | 25 |
| Pase decisive | 3 |
| Recuperari | 11 |
| Eficienta | 32 |
Cupa Timișoara la baschet masculin va avea loc pe 13-14 septembrie în Sala Constantin Jude. Conform obiceiului, evenimentul are loc cu o săptămână înaintea startului oficial al sezonului competițional.
BC Timișoara, organizatorul evenimentului, a invitat două echipe din Serbia și una din Bulgaria. Acestea sunt: Vojvodina Novi Sad (semifinalistă a Superligii Serbiei în sezonul precedent), Balkan Botevgrad (semifinalistă în liga profesionistă din Bulgaria) și Borac Cacak (locul 10 în Serbia).
Conform site-ului oficial al bănățenilor, programul jocurilor este următorul:
Vineri, 13 septembrie
Ora 18,30: Balkan Botevgrad – Borac Cacak
Prezentarea lotului BC Timișoara
Ora 20,45: BC Timișoara – Vojvodina Novi Sad
Sâmbătă, 14 septembrie
Ora 15,00: finala mică
Ora 17,30: finala mare
A venit rândul lui John Jenkins să o părăsească pe CS Vâlcea
Nebojsa Vidic și-a găsit echipă după despărțirea de FC Argeș
Cristian Achim, prima reacție după accidentarea suferită de Kris Richard
A venit rândul lui John Jenkins să o părăsească pe CS Vâlcea
Cristian Achim, prima reacție după accidentarea suferită de Kris Richard
SCM Timișoara bifează o nouă victorie importantă în ultimul meci al zilei d...
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!