| Minute | 47:34 |
| Puncte | 36 |
| Pase decisive | 10 |
| Recuperari | 4 |
| Eficienta | 40 |

Luni (09.09), la Craiova, a fost organizată o conferință de presă în cadrul căreia au fost prezentate mai multe noutăți legate de SCM Universitatea.
În primul rând este vorba despre Sten Sokk, noul fundaș al echipei pregătite de către Andjelko Mandic. El a participat la eveniment alături de compatriotul său, Reinar Hallik, jucător ce a evoluat pentru olteni și în partea a doua a sezonului precedent.
Cei doi jucători baltici, care au contribuit la calificarea Estoniei pentru turneul final al Campionatului European din anul 2015, au prezentat noul echipament. SCM U Craiova va juca în culorile consacrate în oraș, alb-albastru.
Foto: ghidsportiv.ro
Victorie la mare luptă pentru FC Argeș Pitești împotriva lui SCM Timișoara
Nebojsa Vidic, prima reacție după plecarea de la FC Argeș Pitești
Programul și transmisiunile etapei a 14-a din Liga Națională de Baschet Mas...
Goran Martinic este MVP-ul etapei a 14-a din Liga Națională de Baschet Masc...
Cristian Achim, la finalul anului 2025: „Lumea are așteptări complet nereal...
SCM U Craiova s-a impus categoric în Giulești, în fața lui Rapid
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!