Stiri Liga Natională de Baschet Masculin

Şerban Sere: "Putem învinge Ploieştiul"

totalbaschet.ro

totalbaschet.ro
06.10.2011

CSM Oradea va întâlni vineri, 7 octombrie de la orele 19:00, pe CSU Ploieşti într-un meci contând pentru etapa a II-a a Diviziei A masculine de baschet. Partida se va desfăşura la Arena Antonio Alexe din localitate şi va fi transmisă în direct de către totalbaschet.ro prin intermediul Cris TV.

Miercuri dimineaţă a avut loc o conferinţă de presă premergătoare jocului la care au luat parte atât Cristian Achim cât şi Şerban Sere. Managerul formaţiei orădene a declarat faptul că aşteptările de la meci sunt mari, iar ploieştenii sunt o echipă de bătut,

Din punctul nostru de vedere, aşteptările sunt mari faţă de acest joc. Eu cred că în acest moment sunt şi îndreptăţite chiar dacă vom juca şi fără conducătorul nostru de joc. Dacă vom evolua la potenţialul nostru adevărat, aşa cum am făcut-o în ultimele două meciuri, putem învinge Asesoftul

Întrebat dacă îi este frică de arbitrajul de vineri Sere a răspuns negativ afirmând că îşi doreşte ca echipa cea mai bună să învingă.

Nu mă tem de nimic, nici de arbitraj. Noi ne concentrăm la munca noastră, la jocul nostru şi sperăm să nu existe probleme de arbitraj. Sigur, dorim să fim lăsaţi să jucăm, să ne putem exprima pe teren. Echipa mai bună să învingă

Nu există nici un comentariu pentru acest articol.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.

După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!