Stiri Liga Natională de Baschet Masculin

SURSE. Luminița Manta a fost împrumutată la CSM Satu Mare

Paul Olar

Paul Olar
24.09.2014

CSM Satu Mare va conta în actuala stagiune pe o vicecampioană a României. Gruparea din nord-vestul țării a reușit, potrivit surselor noastre, să o împrumute pe Luminița Manta de la Univ. Vasile Goldiș ICIM Arad.

Născută pe 14 august 1990, baschetbalista măsoară 1.92 m și activează pe postul de pivot. Ea a mai îmbrăcat maieul formațiilor Universitatea Cluj-Napoca și CSM Satu Mare, totalizând 85 de prezențe în Liga Națională, respectiv 5 în Cupa României.

În sezonul precedent, Manta prins 15 partide de campionat și a strâns medii de 3.8 puncte, 4.8 recuperări, 0.6 pase decisive, respectiv 0.2 capace, pentru 5.3 în dreptul eficienței. Totodată, sportiva a evoluat în turul manșei cu CSM-U Oradea din actuala ediție a Cupei, remarcându-se cu 4 recuperări.

Din informațiile ce le deținem, Luminița nu s-a aflat la meciul câștigat astăzi de ICIM în compania bihorencelor, scor 76-59.

Manta se va alătura curând efectivului condus de Adriana Pricop, cele două împârțind în trecut vestiarul la Universitatea Cluj-Napoca.

*Foto: baschetarad.ro 

Nu există nici un comentariu pentru acest articol.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.

După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!