| Minute | 37:54 |
| Puncte | 26 |
| Pase decisive | 9 |
| Recuperari | 3 |
| Eficienta | 38 |
Antrenorul Predrag Badnjarevic a decis încă de marţi ca Sime Spralja şi Nenad Markovic să rămână acasă în vederea duelului de azi cu BC Mureş. Sârbul a luat exact aceeaşi decizie şi înaintea meciului cu Asesoft, pe care timişorenii l-au câştigat cu 99-92.
Spralja a rămas acasă, semn că Badnjarevic va miza din nou pe Robert Sarovic pe postul de pivot. Sârbo-germanul a fost titularizat cu Asesoft şi s-a achitat foarte bine de sarcini, anihilându-l pe Burlacu. Sarovic e în creştere de formă fizică şi ar putea reveni la forma din toamnă, pe măsură ce ne apropiem de meciurile din finalul sezonului.
În ceea ce-l priveşte pe Nenad Markovic nu este nicio surpriză. Sârbul a rămas din nou în afara lotului, locul său fiind luat de Siriscevic.
Partida dintre BC Mureş şi BC Timişoara are loc azi, de la ora 18:00.
Final 8 Oradea. Motivul pentru care finala Cupei României se joacă la mijlo...
Dimitrius Underwood completează lotul lui FC Argeș
FC Argeș Pitești renunță și la Elijah Joiner
Mihai Popa nu mai este antrenorul principal al lui CSM Ploiești
Dimitrius Underwood completează lotul lui FC Argeș
FC Argeș Pitești renunță și la Elijah Joiner
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!