| Minute | 37:54 |
| Puncte | 26 |
| Pase decisive | 9 |
| Recuperari | 3 |
| Eficienta | 38 |

ACS Vipo Bucureşti a debutat cu o înfrângere la Turneul Final al CN U16 Masculin. Tinerii baschetbalişti bucureşteni au fost învinşi de U Mobitelco 1 Cluj-Napoca cu scorul de 54-47. Bogdan Nicolescu a terminat partida în double-double pentru echipa din Capitală.
Nicolescu a petrecut 39 de minute pe parchetul de joc, perioadă în care a avut 3/8 la aruncările de două puncte şi 8/10 la linia de pedeapsă pentru un total de 14 puncte. El a adăugat 15 recuperări (trei ofensive), 3 pase decisive, 3 intercepţii, un capac şi 8 posesii pierdute pentru un indice de 21 în dreptul eficienţei.
Baschetbalistul a fost liderul echipei la eficienţă, recuperări, pase decisive, intercepţii şi puncte marcate.
Foto: Arhivă personală
FC Argeș câștigă fără mari bătăi de cap partida cu Corona Brașov
CSM Târgu Jiu face o nouă victimă cu gânduri de playoff și o învinge pe CSU...
SCM U Craiova o învinge pe CS Vâlcea și câștigă teren în lupta pentru play-...
Avancronica rundei a 26-a din Liga Națională de Baschet Masculin
SCM U Craiova o învinge pe CS Vâlcea și câștigă teren în lupta pentru play-...
Programul rundei 26 din LNBM
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!