Vujacic a marcat 22 de puncte iar Piteştiul conduce la pauză pe Sibiu

totalbaschet.ro

18.09.2011

BCM U Piteşti conduce la pauză pe CSU Atlassib Sibiu cu 46 - 37, după ce la finalul primului sfert tabela de marcaj indica egalitate la 24.

Aproape jumătate din punctele Piteştiului a fost marcate de Darko Vujacic. Fundaşul Piteştiului (foto) şi-a trecut în cont 22 de puncte în aproape 15 minute de joc. Vujacic a marcat 3 aruncări din 4 încercate de două puncte şi 4 din 4 de la mare distanţă.

Octavian Popa Calotă, jucătorul sosit în Trivale chiar de la Sibiu are 15 puncte.

De la Sibiu s-au remarcat Jay Wisseh, autor a 13 puncte şi Kaylone Riley cu 9 reuşite.

Partida poate fi urmărită live pe site-ul fanilor sibieni.