Stiri Cupa României Masculin

CSU Ploieşti se impune în faţa BC Timişoara

totalbaschet.ro

totalbaschet.ro
17.03.2015

CSU Asesoft Ploieşti s-a impus în sferturile de finală ale Cupei României. Gruparea prahoveană a trecut de BC Timişoara, la capătul unui meci extrem de echilibrat. Campioana en-titre a României nu a cedat niciun sfert, 16-16, 21-18, 30-25, 18-18, pentru a se impune la o diferenţă de 8 puncte, 88-75.

Zigeranovic a terminat meciul cu 20 de puncte fiind urmat de Runkauskas cu 16 puncte respectiv Flowers cu 15 puncte. De partea cealaltă Jovanovic a avut 24p, Popescu 12p, iar Perisic 13. De menţionat că Bozidar Avramov s-a accidentat grav la genunchi.

Calificarea se joacă săptămâna viitoare, 24 martie, la Sala Sporturilor Constantin Jude din Timişoara.

Vom reveni cu mai multe detalii!

Nu există nici un comentariu pentru acest articol.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.

După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!