Cupa României: Piteștenii vor merge la Cluj cu un avantaj de 15 puncte

totalbaschet.ro

08.01.2014

Meciul dintre BCM U Pitești și U Mobitelco s-a încheiat cu scorul 84-69 (pe sferturi: 22-18, 19-13, 19-19, 24-19).

De la gazde, s-au remarcat: Ulmer cu un double double (20 de puncte, 15 recuperări), Barac (19 puncte), Sinadinovic (12 puncte). Pentru clujeni, Sparks a totalizat 16 puncte și 7 recuperări, Baciu 17 puncte, Kuburovic 9 puncte, 9 recuperări și 5 pase decisive.

Meciul retur, de la Cluj, va avea loc duminică, 12 ianuarie, de la ora 19:45.

Vom reveni cu detalii.

În partida dintre BCM U Pitești și U Mobitelco Cluj, piteștenii conduc după 20 de minute de joc cu scorul 41-31.

Principalii marcatori ai gazdelor sunt Ulmer (12 puncte), Tutt și Barac (8 puncte fiecare). Pentru oaspeți, Sperks a marcat 11 puncte, iar Baciu, 10.

Vom reveni cu detalii la terminarea partidei.