| Minute | 39:58 |
| Puncte | 28 |
| Pase decisive | 5 |
| Recuperari | 5 |
| Eficienta | 36 |

"U"-BT Mobitelco Cluj-Napoca a câștigat astăzi primul joc de verificare, "alb-negrii" trecând de CSM Oradea cu scorul de 70-76.
Într-o declarație acordată site-ului oficial al grupării de la malul Someșului, Dorin Pintea recunoaște că băieții săi au comis mici erori, însă tehnicianul a fost mulțumit de jocul prestat.
"A fost un meci destul de bun, echipa s-a comportat bine, a avut dăruire în joc, sigur, cu unele greșeli inerente începutului de sezon, de meciuri de pregătire. Băieții au dat dovadă de atitudine, nu pot să remarc un jucător anume, toată echipa și-a făcut datoria. Felicit întreagă echipă."
*Foto: u-mobitelco.ro
S-au stabilit echipele calificate în Final Eight-ul Cupei României la Basch...
Steaua București continuă să impresioneze și obține calificarea în sferturi...
SCM U Craiova obține calificarea în Final Eight-ul Cupei României după o re...
S-au stabilit echipele calificate în Final Eight-ul Cupei României la Basch...
SCM U Craiova obține calificarea în Final Eight-ul Cupei României după o re...
Avancronica meciurilor decisive pentru calificarea la Final Eight-ul Cupei...
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!