| Minute | 30:02 |
| Puncte | 25 |
| Pase decisive | 5 |
| Recuperari | 4 |
| Eficienta | 29 |

Universitatea Cluj-Napoca și SCM CSȘ Craiova se întâlnesc în turul I al Cupei României, într-un joc ce se va disputa sâmbătă, 20 septembrie, de la ora 15.00, pe malul Someșului.
Căpitanul echipei craiovene, Janina Ninu, crede în calificare echipei oltene mai departe și a declarat că echipa va aborda jocul cu maximă seriozitate.
”Este debutul sezonului, nu cunoaștem multe lucruri despre adversarele noastre, dar vom aborda acest meci cu multă seriozitate și cu dăruire, astfel încât să putem obține un rezultat cât mai bun. Avem un lot tânăr, dornic de afirmare și împreună cu noi, jucătoarele cu experiență, vom da totul pe parchet pentru calificare. Nu va fi ușor, dar avem șansa noastră.”
Meciul retur va avea loc pe 24 septembrie la Craiova, în Sala ”Ion Constantinescu„.
*Foto: Arhiva Personală
Victorie cu emoții pentru FC Argeș împotriva lui SCM Craiova
Pentru a doua oară în acest sezon, Rapid București a învins-o pe marea riva...
CSU Sibiu câștigă la limită turul cu CSM Târgu Mureș
Steaua București învinge Corona Brașov și ia o opțiune serioasă pentru cali...
Nebojsa Vidic, nemulțumit de calitatea parchetului din Sala Polivalentă din...
CSU Sibiu câștigă la limită turul cu CSM Târgu Mureș
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!