| Minute | 31:04 | 
| Puncte | 25 | 
| Pase decisive | 2 | 
| Recuperari | 4 | 
| Eficienta | 26 | 

BC Mureș și CSM CSU Oradea s-au duelat joi, 16 februarie, în Sala Sporturilor Transilvania din Sibiu, într-o partidă ce a contat pentru semifinalele Cupei României. Mureșenii au reușit să se impună cu scorul de 81-71, obținând astfel calificarea în finala turneului.
Am avut probleme la început, adică am intrat în meci puțin cam presați, dar până la urmă am reușit să ne distanțăm, să ne menținem la conducere. Eu zic că dacă continuăm așa avem o șansă destul de bună la Cupă.
A fost o revanșă pentru înfrângerea din finala campionatului trecut?
Putem spune asta, dar din păcate echipa s-a schimbat. Aceasta a fost o victorie de moral pentru noi, am avut niște meciuri mai slabe. Avem și niște probleme la echipă, dar sper că o să reușim să continuăm seria victorilor, poate chiar de mâine.
Cum este pentru tine ca orădean să bați Oradea?
Momentan, din păcate, este doar o echipă adversă, casa mea rămâne tot timpul la Oradea, dar cât timp suntem pe teren, suntem adversari.
Mâine bateți Clujul?
Noi așa sperăm și o să dăm totul ca să reușim. I-am bătut în campionat, acolo am reușit un meci destul de bun și sper că mâine o să reușim să repetăm acest lucru.
 
                        CS Vâlcea 1924 transferă un fundaș cu meciuri în NBA, EuroCup și la Jocuril...
 
                        CSM Oradea a învins-o pentru a doua oară în această săptămână pe Corona Bra...
 
                        Juwan Gray revine în Liga Națională pentru al treilea sezon consecutiv
 
                        CS Vâlcea 1924 transferă un fundaș cu meciuri în NBA, EuroCup și la Jocuril...
 
                        Cristian Achim, după victoria cu Brașov: „Cred că m-am rugat prea mult”
 
                        CSO Voluntari câștigă categoric pe terenul lui CS Vâlcea 1924
 returnofthesnek la
                    Reacția lui Cristian Achim după primul eșec în FIBA Europe Cup
                    returnofthesnek la
                    Reacția lui Cristian Achim după primul eșec în FIBA Europe Cup
                         sup.OR.ter la
                    Petkim Spor îi administrează Oradiei primul eșec din actualul sezon de Euro...
                    sup.OR.ter la
                    Petkim Spor îi administrează Oradiei primul eșec din actualul sezon de Euro...
                         gyke la
                    CS Vâlcea, un nou eșec usturător în FIBA Europe Cup
                    gyke la
                    CS Vâlcea, un nou eșec usturător în FIBA Europe Cup
                        
2 comentarii la aceasta stire:
Igen, cum sa nu?
cu 8 ani în urmă (17.02.2017) RaspundePai...Huj, Huj, Hajra, in cazul asta...:)
.
cu 8 ani în urmă (17.02.2017) RaspundeTot respectul pt jucătorii echipei din Mureș ținând cont de condițiile deosebite de la echipa. Acum însă în fata Clujul șansele sunt pur teoretice.
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!