Mladenovic, Ivanovic, Brown și Martinic, principalele arme în victoria Mureșului la Oradea

Radu Bărăian

10.03.2014

BC Mureș Târgu Mureș și-a adjudecat victoria în disputa jucată pe terenul celor de la CSM Oradea, scor 76-75, meci care a contat pentru etapa cu numărul 22 din Liga Națională de Baschet Masculin. Principalii artizani ai mureșenilor în această victorie au fost Alexandar Mladenovic, Ivan Ivanovic, Denham Brown și Goran Martinic, cei patru contribuind împreună cu 70 de unități din totalul de 82 de unități cu cât a terminat Mureșul, respectiv 59 de puncte din totalul de 76.

Linia statistică a celor patru baschetbaliști

-Alexandar Mladenovic: 15 puncte, 9 recuperări, 2 pase decisive, 1 capac, 2 mingi pierdute, 21 eficiență, 35 minute

-Ivan Ivanovic: 14 puncte, 9 recuperări, 1 pase decisive, 1 capac, 2 mingi pierdute, 20 eficiență, 33 minute

-Denham Brown: 13 puncte, 6 recuperări, 15 eficiență, 21 minute

-Goran Martinic: 17 puncte, 2 recuperări, 7 pase decisive, 1 intercepție, 3 mingi pierdute, 14 eficiență, 39 minute