Playoff 2012. Timișoara învinge la limită. Forțează decisivul în seria cu CSM București

totalbaschet.ro

19.04.2012

BC Timișoara a învins pe CSM București, scor 77-76, în Meciul 4 al seriei pe care cele două echipe o dispută în primul tur al playoff-ului Diviziei A la baschet masculin - ediția 2011/12. Scor pe sferturi: 24-16, 17-13, 16-21 și 20-26. În urma acestui rezultat scorul general al seriei devine 2-2.

Bogdan Popescu a avut 20 puncte, 9 recuperări, Zlatko Jovanovic 17 puncte, 6 pase decisive, Branko Cuic a adăugat 14 puncte și 8 recuperări, iar Dominique Archie a terminat cu 12 puncte pentru învingători.

În replică, Bryson McKenzie a avut 26 puncte, 6 recuperări, Goran Martinic a adăugat 15 puncte, 9 pase decisive, Ivan Bosnjak a terminat cu 13 puncte și 8 recuperări, iar Erik Rhinehart a bifat 9 puncte, 4 recuperări

Seria se îndreaptă spre jocul decisiv. Meciul respectiv va avea loc duminică (22.04), la Sala Constantin Jude din Timișoara.