Stiri Liga Natională de Baschet Masculin

Recordurile individuale stabilite în Grupa Valorică A

Recordurile individuale stabilite în Grupa Valorică A

Lupta pentru accederea în TOP 6 a adus câteva prestații individuale de excepție. 

Grupa Valorică A a oferit în prima parte a sezonului multe partide extrem de echilibrate, cu un rezultat final decis de multe ori în ultimele secunde ale partidei. 

CSM Oradea a câștigat prima partea a sezonului, campioana en-titre a fost urmată în clasament de U-BT Cluj și de vicecampioana, CSU Sibiu. CSA Steaua, CS Dinamo Știința și SCM Timișoara au obținut, la rândul lor, accederea în TOP 6, în timp ce BCM U Pitești și SCM Craiova au fost trimise în Grupa Galbenă pentru a se lupta pentru un loc în playoff cu cele mai bune formații din Grupa Valorică B. 

Recordurile individuale stabilite în Grupa Valorică A: 

Puncte

  1. Troy Franklin Jr. (SCM Timișoara) - 33 vs. BCM Pitești
  2. Karlo Vragovic (CSA Steaua) - 31 vs. SCM Craiova
  3. Andreja Milutinovic (CS Dinamo Știința) - 30 vs. SCM Craiova
  4. Troy Franklin Jr. (SCM Timișoara) - 30 vs. CSM Oradea
  5. Patrick Richard (U-BT Cluj-Napoca) - 28 vs. BCM Pitești

Recuperări

  1. Randal Falker (CSU Sibiu) - 18 vs. CS Dinamo Știința
  2. Keith Clanton (CSA Steaua) - 18 vs. SCM Craiova
  3. Keith Clanton (CSA Steaua) - 17 vs. BCM Pitești
  4. Donatas Tarolis (U-BT Cluj-Napoca) - 15 vs. SCM Craiova
  5. Keith Clanton (CSA Steaua) - 15 vs. SCM Timișoara

Pase decisive 

  1. Jared Jordan (CSU Sibiu) - 13 vs. SCM Timișoara
  2. Troy Franklin Jr. (SCM Timișoara) - 12 vs. CSA Steaua
  3. Keith Clanton (CSA Steaua) - 10 vs. CS Dinamo Știința
  4. Monyea Pratt (SCM Craiova) - 9 vs. CS Dinamo Știința
  5. Jared Jordan (CSU Sibiu) - 9 vs. CS Dinamo Știința
  6. Troy Franklin Jr. (SCM Timișoara) - 9 vs.BCM Pitești
  7. Troy Franklin Jr. (SCM Timișoara) - 9 vs. CSM Oradea

Intercepții

  1. Monyea Pratt (SCM Craiova) - 7 vs.BCM Pitești
  2. Porter Troupe (SCM Craiova) - 5 vs. BCM Pitești
  3. Aaron Broussard (CSM Oradea) - 5 vs. BCM Pitești
  4. Tony Bishop (BCM Pitești) - 5 vs. CS Dinamo Știința
  5. Karlo Zganec (U-BT Cluj-Napoca) - 5 vs. SCM Craiova

Capace

  1. Randal Falker (CSU Sibiu) - 4 vs. BCM Pitești
  2. Randal Falker (CSU Sibiu) - 4 vs. CS Dinamo Știința
  3. Danilo Tasic (BCM Pitești) - 4 vs. CSA Steaua

Eficiență

  1. Keith Clanton (CSA Steaua) - 43 vs. BCM Pitești
  2. Donatas Tarolis (U-BT Cluj-Napoca) - 40 vs. SCM Craiova
  3. Randal Falker (CSU Sibiu) - 36 vs. CS Dinamo Știința 
  4. Troy Franklin Jr. (SCM Timișoara) - 34 vs.BCM Pitești
  5. Troy Franklin Jr. (SCM Timișoara) - 32 vs. CSM Oradea

*foto: facebook Baschet SCM Timișoara

1 comentariu la aceasta stire:
  • U BT Cluj-Napoca CorvusCorax :

    Zganec
    16 recuperări Karlo Zganec în 16 minute

    cu 4 zile în urmă (27.03.2020) Raspunde

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.

După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!