Stiri Liga Natională de Baschet Masculin

Sala Sporturilor din Pitești, pregătită pentru EuroChallenge

totalbaschet.ro

totalbaschet.ro
02.07.2012

Sala Sporturilor din Pitești va avea o nouă ”față” din următorul sezon competițional.

Direcția Județeană pentru Sport și Tineret a decis înlocuirea tuturor scaunelor din sală, iar proiectul era aproape gata.

Conform sportarges.ro, lucrările de modernizare costă 75.000 lei.

Sala Sporturilor din Pitești va găzdui sezonul următor meciurile pe care BCM U Pitești le va disputa pe teren propriu în Fiba EuroChallenge, competiția europeană în care s-a înscris.

S-a discutat despre o modernizare a sălii și anul trecut, când se dorea dărâmarea zidului opus tribunei, dar proiectul a rămas la stadiul de discuție, cum de altfel s-a întâmplat din 2006 până în prezent.

Sala Sporturilor din Pitești are o singură tribună cu aproximativ 500 de locuri.

Nu există nici un comentariu pentru acest articol.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.

După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!