Minute | 27:17 |
Puncte | 23 |
Pase decisive | 2 |
Recuperari | 9 |
Eficienta | 26 |
Comisia de Apel a Federației Române de Baschet s-a întrunit miercuri, 26 aprilie, pentru a soluționa două cereri de apel formulate de CSM Oradea și CSM Târgu Mureș, în urma deciziilor luate de Comisia Centrală de Disciplină și Etică Sportivă a FRB.
Așadar, în cazul lui CSM Oradea, Comisia de Apel l-a exonerat pe Radovan Markovic de plata celor 1000 de euro, iar lui Nikola Mirkovic i-au redus penalitatea sportivă de la 1000 de euro la 750 de euro. Iată cum arată decizia comisiei:
În schimb, cererea de apel a lui CSM Târgu Mureș a fost respinsă:
Deciziile CCDES au venit în urma incidentelor survenite la duelul din 18 martie dintre CSM CSU Oradea și U-BT Cluj-Napoca și la confruntarea din 26 martie dintre CSM Târgu Mureș și ABC Laguna București.
*foto: Facebook – CSM Oradea
Zona Transferurilor 2025 - Liga Națională de Baschet Masculin
Dinamo București l-a numit în funcția de antrenor principal pe Zydrunas Urb...
Daron Russell este al șaselea străin din lotul campioanei României
Zona Transferurilor 2025 - Liga Națională de Baschet Masculin
Daron Russell este al șaselea străin din lotul campioanei României
DeAndre Pinckney sosește din Israel și va evolua pentru CS Vâlcea
2 comentarii la aceasta stire:
Au fost odată șepcile roșii...
cu 2 ani în urmă (28.04.2023) RaspundeS-a uitat comisia pe filmarea bătăii partzan belgrădene, a văzut că "provocatorul" spaniol de la Real a atacat mingea și de la asta partizanul afro-american a sărit cu pumnii, apoi a văzut comisia cum a reacționat sala belgrădeană și după toate astea a comparat întîmplarea din Oradea în care un singur berbece a sărit la bătaie, un singur scandalagiu a vrut răzbunare și un singur infractor a fost oprit inclusiv de jandarmi să dea cu ranga în dujmanii celor în echipamentul alb-negru (ca al partizanilor, nota bene!). Concluzia comisiei a fost simplă și era la mintea cocoșului:" ce naște din pisică, șoareci mănîncă", respectiv Familia Marcovic, deși e la origine sîrbească, s-a abținut și nu a fost deloc vinovată! Le-a luat totuși sîrbilor ceva din bani, că gura comisiei ar mînca și ea ceva, colo jos la București la vale..
Malone, recunoaste
cu 2 ani în urmă (28.04.2023) RaspundeMalone, recunosti ca ai cosmaruri , nu dormi noaptea, plangi in somn pt ca Guzman nu a fost deportat de pe pământ? Recunosti ca de mulți ani vorbești sinur pe strada? O fi de la prea mult invatat in tinerete? Sau te-a parasit vreo clujeanca? Sa te vad cum te vei simtii daca Guzman o sa aiba și cetatenie romana. ;)))
Si va fi și campion. ;)
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!